Všechny schůzky si domlouváme předem, abychom se vám mohli plně věnovat. Případně se rádi potkáme online přes videohovor i vzdálenou plochu. Stačí zavolat nebo napsat a domluvit si schůzku. Těšíme se na vás! :-)

Katalog realizací

Kromě samotných kuchyní se také aktivně zajímáme o nejnovější trendy ve vaření a pravidelně v našem studiu pořádáme Kulinářské večery vedené šikovnými šéfkuchaři.

Mistr Yoda hlídá elegantní a praktickou kuchyni našim milým zákazníkům

Když jsme se pustili do spolupráce na této kuchyni, byla stavba domu prakticky před dokončením. Chyběla pouze podlahová krytina. A bylo prakticky jasné, že bude potřeba sáhnout do již hotových instalací. Ve společném prostoru kuchyně, jídelny a obývacího pokoje bylo projektantem navržené řešení, které se vlastně nakonec zásadně liší od výsledné kuchyně.

Prostor jsme tedy nejdříve zaměřili a pro budoucí obyvatele domu navrhli několik variant, jak kuchyni vyřešit. Poměrně rychle bylo jasné, že se spíše budeme bavit o variantách, které jsou více společenské a umožní kuchaři nebo kuchařce být součástí prostoru a moci si užívat společnosti ostatních členů rodiny. Zbývalo tedy spíše doladit, kolik prostoru bychom rádi nechali samotné kuchyni a kolik ho budeme potřebovat pro jídelní stůl.

Po několika nezbytných a velmi plodných diskusích jsme doladili kuchyni do konečné podoby. Celou zadní stěnu jsme vyplnili takzvaným technickým blokem, kde je vestavěná chladnička a parádní konvektomat, který zastane veškeré potřeby pečení, dušení a vaření. Ušetřili jsme tedy prostor, který by zabíral další a vlastně zbytný přístroj. Celou stěnu jsme pak zakončili nad pracovní deskou funkční roletovou skříní, která ukryje drobné spotřebiče a další výbavu kuchyně.

Pod oknem je pak do roviny vestavěný granitový dřez Schock doplněný o baterii s válečkem v barvě dřezu. Pracovní plochu se nám podařilo dostat na ostrůvek, abychom dosáhli co nejvíce společenské a zároveň praktické kuchyně. Na plochu pak navazuje do roviny zapuštěná varná deska s odsavačem BORA PURE. Odtah jsme vyvedli na fasádu. Tím jsme dosáhli maximální praktičnosti při čištění a velké účinnosti čištění vzduchu, resp. odtahu špinavého vzduchu z kuchyně.

Během posledních fází úprav kuchyně jsme zvolili provedení Nolte MatrixArt, kdy jsou v korpusech skříní zafrézované kovové lišty a kuchyně se pak otevírá přímo chycením za lakovaná lesklá dvířka. To je praktické nejen na údržbu, ale i při samotném vaření. V technickém bloku jsme pak tyto lišty zopakovali třikrát, čímž jsme dosáhli pomyslné symetrie.

Spolupráce při plánování kuchyně byla velice příjemná a moc rádi na ni vzpomínáme! Z kuchyně jsme měli radost už během posledních úprav, ale ještě větší radost máme z výsledku! A abychom nemuseli mít strach, že se kuchyni něco stane, doplnili zákazníci kuchyni strážcem, který ovládá Sílu možná nejlépe ze všech rytířů Jedi - samotným mistrem Yoda. :-)

Jak se kuchyně líbí vám?


Nolte

Rodinná firma z Německa s více než 60letou tradicí. Nolte kuchyně mají kvalitní plnovýsuvy s nosností až 80kg, prakticky řešené úložné prostory, trvanlivé korpusy, stabilní pracovní desku, odolné povrchy a doladěné detaily. Ať vyberete rustikální styl, či minimalistický design, kuchyně vám bude sloužit dlouhá léta.

Kuchyně Nolte