Všechny schůzky si domlouváme předem, abychom se vám mohli plně věnovat. Stačí zavolat nebo napsat a domluvit si schůzku. Těšíme se na vás! :-)

Výborné omáčky v pečicí troubě bez hlídání

Máte chuť na výbornou svíčkovou, guláš, kohouta na vině, hovězí líčka a jiné dobroty? Nechcete zůstávat v kuchyni tři hodiny než se maso podusí? Zkuste omáčku nechat táhnout v troubě. Má to více výhod, stejně jako u vývaru z trouby.

Ne, nebavíme se tu o žádném obcházení správných receptů, takže rovnou zapomeňte na to, že by to bylo bez práce. U guláše se bez loupání, krájení a restování cibule dohněda opravdu neobejdete.

Postup tedy není o moc jiný než při klasické přípravě jakékoli z těchto a dalších omáček postavených na technice dušení (správně brasírování, braising). Tedy základem je všechny suroviny řádně orestovat, pak zalít vodou nebo lépe vývarem a nechat dusit. Pokud omáčku budete dusit na plotně, bude Vám nějakou dobu trvat, než nastavíte výkon tak, aby omáčka prakticky nebublala, ale jen se táhla. U plynové desky je to leckdy nemožné. A možná si pak netroufnete z kuchyně na pár hodin odejít.

Pokud ale hrnec nebo pekáč zaklopíte a vložíte do vyhřáté trouby, vaše přítomnost v kuchyni je na pár hodin zbytečná. A teď zbývá si říct, jak troubu nastavit. Určitě volte způsob horní/dolní pečení. Pokud budete chtít omáčku nechat v troubě táhnout přes noc, nastavte teplotu kolem 85°C. Chcete-li ji rychleji, třeba za tři hodiny, pak volte teplotu kolem 95-100°C.

A to je celé. Dobrou chuť a hodně skvělých omáček!