Všechny schůzky si domlouváme předem, abychom se vám mohli plně věnovat. Případně se rádi potkáme online přes videohovor i vzdálenou plochu. Stačí zavolat nebo napsat a domluvit si schůzku. Těšíme se na vás! :-)

Jak si vybrat pánev na indukci? Na co si dát pozor?

Hodněkrát už jsme se setkali s tím, že nám některý ze zákazníků volal, že mu nějak špatně funguje plotna na indukční desce. Téměř vždy se nakonec ukázalo, že problém není v indukční desce, ale v samotném nádobí, tedy konkrétně pánvičce.

Poměrně jednoduchá situace je u pánve z feromagnetického materiálu (litina, nerez...), kde problém nebyl nikdy a pánvičky fungují parádně. Poměrně jednoduchá situace je i u hliníkových pánví, případně měděných. Ty naopak nefungují vůbec, a není tak co řešit.

Největší starostí jsou pánve, které kombinují dva různé materiály, například tedy hliníkové tělo a feromagnetické dno. Pokud materiál nemagnetický zasahuje do magnetického, například v podobě nějakých koleček, paprsků a jiných “designových počinů”, tak se pánvička ukrutně pomalu rozehřívá. V podstatě to funguje jako taková brzda v zahřívání pánve. A pokud si takovou pánev pořídíte, nezbyde vám, než ji nakonec věnovat někomu, kdo má varnou desku elektrickou nebo plynovou.

Více můžete vidět ve videu, které jsme pro vás natočili.