Všechny schůzky si domlouváme předem, abychom se vám mohli plně věnovat. Případně se rádi potkáme online přes videohovor i vzdálenou plochu. Stačí zavolat nebo napsat a domluvit si schůzku. Těšíme se na vás! :-)

Katalog realizací

Kromě samotných kuchyní se také aktivně zajímáme o nejnovější trendy ve vaření a pravidelně v našem studiu pořádáme Kulinářské večery vedené šikovnými šéfkuchaři.

Kuchyni si zákazníci vyzkoušeli v bytě a pak si ji od nás objednali i do nového domu

Když jsme manželům navrhovali a dodávali kuchyni do pražského bytu, byl ještě celkový počet strávníků o dva menší. S těmi novými strávníky jsme počítali. Ale s tím, že se majitelé bytu rozhodnou opustit Prahu a přesunout se do domu, jsme nepočítali. A máme velkou radost, že se s přáním vytvořit novou kuchyni obrátili znovu na nás.

Ve chvíli, kdy jsme na kuchyni začali spolupracovat, byl dům prakticky před dokončením. Instalace byly také hotové, ale naštěstí byli majitelé i stavitelé svolní rozvody vody a elektřiny upravit. A také pro nás připravit průchod fasádou kvůli spodnímu odsavači par. Tedy měli jsme volné ruce pro nápady a návrhy této kuchyně.

Narozdíl od původní kuchyně, která byla pojata jako velmi moderní, měla být nová kuchyně v odlišném stylu. Kuchyně v bytě měla dvířka ze skla, které mělo saténovou, matnou povrchovou úpravu. Nová kuchyně měla být nakonec také matná, ale s dvířka s vystouplými profily.

Protože kuchyně je v domě umístěna samostatně, ostrůvkové řešení vlastně nepřipadalo v úvahu. Připravili jsme tedy několik variant rohové kuchyně do U. Při návrhu jsme museli zohlednit požadavek zákazníků na sezení pod oknem. Společně jsme pak kuchyni doladili do konečné podoby.

Hned za částí sezení začíná pracovní část kuchyně mytím a na druhé straně pak pokračuje přípravou a vařením. Pod oknem je plocha, která je spíše než jako pracovní myšlena jako dodatečná. Volili jsme ji spíše z estetických důvodů. Vpravo je pak umístěný technický blok s vestavěnou chladničkou a konvektomatem. V celé kuchyni je spousta úložných prostor.

Nakonec jsme se rozhodli do kuchyně nedávat horní skříně, ale nechat ji odlehčenou. K tomu nám také pomohla varná deska BORA PURE s integrovaným odtahem. Páry jsme vedli za spodními skříněmi k venkovní stěně a odtud fasádním dílem rovnou ven z domu.

Celá kuchyně je ze série Nolte Torino, které se také říká “nová klasika”. Dvířka jsou lakovaná matná s vystupujícími rámečky. Oproti tomu z pracovní desky nevystupuje ani dřez, ani varná deska. Obě tyto součásti jsou zapuštěné do roviny pracovní desky. Kuchyně se tak nejen snáze čistí, ale ještě o něco lépe vypadá. Doufáme, že oběma kuchařům kuchyně dobře slouží a že i dětem z ní chutná!

Jak se tato kuchyně líbí vám?


Nolte

Rodinná firma z Německa s více než 60letou tradicí. Nolte kuchyně mají kvalitní plnovýsuvy s nosností až 80kg, prakticky řešené úložné prostory, trvanlivé korpusy, stabilní pracovní desku, odolné povrchy a doladěné detaily. Ať vyberete rustikální styl, či minimalistický design, kuchyně vám bude sloužit dlouhá léta.

Kuchyně Nolte